Świat

Kreml walczy z Wikipedią

20/07/2022 0 komentarzy

Kreml próbuje walczyć z Wikipedią – informują rosyjskie media niezależne. Ponieważ redakcja encyklopedii nie zgodziła się na zmianę treści części informacji, w tym dotyczących rosyjskiej inwazji na Ukrainę, jej publikacje zostały oznaczone w Rosji jako „naruszające prawo”. 

Rosyjscy obrońcy praw człowieka przypominają, że Władimir Putin i jego współpracownicy od ponad 20 lat próbują zniekształcać historyczne fakty, posługują się kłamstwami polityce wewnętrznej i zagranicznej, a także niszczą wolność słowa. 

W poprzednich latach Kreml próbował najpierw wpływać na treści publikowane w Wikipedii, a później chciał odciąć Rosjan od internetowej encyklopedii i stworzyć własną. Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Moskwa zażądała usunięcia z Wikipedii informacji sprzecznych z kremlowską propagandą. Gdy redakcja encyklopedii nie zgodziła się, zagrożono jej wysoką grzywną. Od 24 lutego rosyjskie władze zablokowały tysiące niezależnych portali i serwisów informacyjnych oraz strony zagranicznych redakcji, w tym Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej.

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych