Polskie Radio 1300AM 1030AM 104.7FM zaprasza na program "Psycholog radzi"


Jeżeli masz pytanie do psychologa, musisz podjąć ważną decyzje życiową, znalazleś się w trudnej sytuacji, napisz do nas psycholog@polskieradio.com

Lub wyślij sms na numer 773 340 9399

Gwarantujemy pełną anonimowość!


Psychoterapeutka Angelika Danek i zespołem ekspertów czekają na wasze pytania.

 

 

Przykładowe pytania:


Co jest lepsze- trwanie w związku dla dobra dziecka czy rozwód?

 Witam. Jesteśmy małżeństwem od 8 lat i coraz trudniej jest nam być ze sobą. Uczucie się wypaliło, nie możemy się dogadać , ciągle się kłócimy. Mamy 6 letniego synka, który próbuje nas godzić. Coraz częściej zastanawiam się nad rozwodem,  ale zdaje sobie sprawę ze dla dziecka jest lepsza pełna rodzina.  Kompletnie nie wiem co zrobić, czy być razem dla dobra dziecka czy się rozwieść?

 

Proszę o poradę. A. 

 

 

Jak skłonić bliska osobę do podjęcia leczenia?

 Moja zona jakieś półtora roku temu została zdiagnozowana z „bipolar”, zaczęła brać leki, ale po kilku miesiącach je rzuciła i nadal się nie leczy. Zaczynam podejrzewać że znowu ma epizod manii. Twierdzi ze czuje się świetnie. Ma dużo energii choć mało śpi i ciężko jej usiedzieć w jednym miejscu, kłóci się o byle co albo wpada w wir wariackiego sprzątania wszystkiego na raz. Nigdy nie wiem kiedy wybuchnie i o co będzie się awanturować, wstydzę się przed sąsiadami tego jej krzyku. Nie wiem co robić.   

 

Będę wdzięczny za pomoc. W.  

 

 

Zrezygnowałam z kariery dla rodziny, ale mąż tego nie docenia.

 Jestem w związku małżeńskim od ponad 7 lat, mamy trójkę wspaniałych dzieci, córka 3 lata, i dwóch 5 letnich synów. Obecnie nie pracuję, zajmuję się domem i dziećmi, jednak coraz częściej jestem zmęczona życiem i ciągłymi docinkami ze strony męża. Czuję się niedoceniana przez niego, mam bardzo niską samoocenę. Wygląda na to jakby miał mi za złe, że nie pracuję i on musi utrzymywać całą rodzinę. Problem polega na tym, że byłam zmuszona do zostania w domu i zajęcia się dziećmi. Chciałabym wrócić do pracy na pól etatu, ale jest mi bardzo ciężko cos znaleźć. Obawiam się, że w naszym małżeństwie będzie teraz już tylko gorzej.

 Proszę o radę, E.

Grono ekspertek z Association for Multicultural Behavioral Health, LLC
Odpowiada na państwa pytania w piątki po 9pm na antenie 1300am