Polamer Inc
wybory2020

Prezydent Trump na polu golfowym zainaugurował letni sezon w USA

Prezydent Donald Trump zainaugurował letni sezon golfowy w USA pierwszą partią od dwóch miesięcy. W Stanach Zjednoczonych za nieoficjalny początek lata uznaje się weekend towarzyszący ostatniemu poniedziałkowi maja. Amerykanie obchodzą wtedy Memorial Day, dzień upamiętniający obywateli, którzy zginęli na służbie wojskowej.  

Wybierając się na swe prywatne pole golfowe w Sterling w stanie Wirginia, Donald Trump podkreślił swój upór w przywracaniu normalności w Stanach Zjednoczonych. Prezydent ostatnio był w Sterling 8 marca.

Amerykańskie media sfilmowały prezydenta, zapalonego golfistę, w białej koszuli i ciemnych spodniach. Ani Donald Trump, ani żaden z jego trzech partnerów w grze nie miał maski. Golfowym wózkiem prezydent jeździł jednak sam.

Doradca Białego Domu w sprawach koronawirusa Deborah Birx powiedziała w piątek, że sporty takie jak golf można uprawiać bezpiecznie, jeśli zawodnicy utrzymują dystans i nie dotykają flag. Ostrzegła jednak, że w rejonie Waszyngtonu nadal utrzymuje się wysoka liczba pozytywnych testów na COVID-19. 

Donald Trump chce znaleźć sposób wyjścia z kryzysu wywołanego koronawirusem, walczy też o reelekcję. Wywiera presję na stanowych i lokalnych władzach, by znosiły ograniczenia. 

Pandemia mocno uderzyła w amerykańską gospodarkę i wywołała ostrą debatę na temat na temat restrykcji, mimo że liczba zakażeń COVID-19 rośnie w części Stanów Zjednoczonych. USA są krajem, który do tej pory najmocniej ucierpiał w wyniku pandemii - zanotowano 1,6 miliona zakażeń i ponad 96 tysięcy zgonów.