Polamer Inc
Bilety . com

USA: prezydent D. Trump wzywa do otwierania świątyń

Prezydent Donald Trump wezwał gubernatorów stanów do natychmiastowego otwarcia kościołów, nawet tam, gdzie obowiązują ograniczenia związane z koronawirusem. Prezydent Stanów Zjednoczonych ocenił, że miejsca kultu religijnego są kluczowe dla funkcjonowania społeczeństwa.

Podczas briefingu w Białym Domu Donald Trump wskazał, że w wielu stanach kliniki aborcyjne i sklepy monopolowe wyłączono z ograniczeń uznając, że zaspokajają podstawowe potrzeby mieszkańców. „Dziś identyfikuję miejsca kultu religijnego - kościoły, synagogi i meczety - jako miejsca, które zaspokajają podstawowe potrzeby” - oświadczył amerykański prezydent i wezwał gubernatorów, by natychmiast zezwolili na otwarcie kościołów.

Donald Trump tłumaczył, że dla milionów Amerykanów udział we mszy świętej jest niezbędną częścią życia. „Księża, pastorzy, rabini, imamowie i inni przywódcy religijni zadbają o to, by wierni byli bezpieczni, gdy spotykają się i modlą” - podkreślił prezydent i zapowiedział, że jeszcze dziś amerykański rząd opublikuje wytyczne, dotyczące bezpiecznego otwierania miejsc kultu religijnego.

(IAR)