Polamer Inc
Bilety . com

USA: uczczenie pamięci ofiar koronawirusa

Dla uczczenia pamięci ofiar koronawirusa prezydent Donald Trump zapowiedział, że zarządzi opuszczenie do połowy masztu amerykańskich flag na wszystkich budynkach federalnych. Liczba zgonów z powodu Covid-19 w Stanach Zjednoczonych zbliża się do 100 tysięcy.

Z apelem do Donalda Trumpa o opuszczenie amerykańskich flag do połowy masztów, gdy liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa w USA przekroczy 100 tysięcy wystąpili przywódcy Demokratów w Kongresie Nancy Pelosi i Chuck Schumer. Prezydent USA przystał na tę propozycję. "Opuścimy do polowy masztu flagi na wszystkich budynkach federalnych i przy narodowych pomnikach na najbliższe trzy dni dla uczenia pamięci Amerykanów, którzy stracili życie z powodu koronawirusa” - napisał na Twitterze.

Prezydent Trump dodał, że w poniedziałek flagi pozostaną opuszczone dla uczenia poległych amerykańskich żołnierzy z okazji przypadającego wówczas Memorial Day. Według danych uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, w Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad półtora miliona infekcji. Liczba zmarłych przekroczyła 94 700. Tylko w ciągu ostatniej doby zanotowano ponad 1250 zgonów.

(IAR)