Polamer Inc
Bilety . com

Ekstraklasa: coraz bliżej wznowienia rozgrywek

Nie ma żadnych istotnych przeszkód, by 29 maja wznowiła rozgrywki piłkarska ekstraklasa. Piłkarze i członkowie sztabów szkoleniowych pomyślnie przeszli testy na obecność koronawirusa - poinformowała spółka zarządzająca rywalizacją o futbolowe mistrzostwo Polski. Ogłoszono również terminarz dwóch pierwszych kolejek.

Okazuje się, że na 800 przebadanych jest tylko jeden pozytywny przypadek i to dotyczący osoby, która nie jest ani piłkarzem, ani członkiem sztabu medycznego. Badanie muszą jeszcze przejść 4 piłkarze, którzy wrócili z zagranicy. Kończą oni obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę.

Prezes spółki Ekstraklasa SA Marcin Animucki wyjaśnił, że badania kończą pierwszy etap przygotowań do wznowienia rozgrywek. Kolejnym będą treningi przy jednoczesnym zachowaniu reżimu sanitarnego. 
Rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja i zakończyć się 19 lipca. Mecze będą na razie rozgrywane bez udziału publiczności. W pierwszych spotkaniach po przerwie, 29 maja Śląsk Wrocław zagra od 18:00 z Rakowem Częstochowa; tego samego dnia o 20:30 zacznie się mecz Pogoni Szczecin z KGHM Zagłębiem Lubin. 
Na kolejny dzień, w sobotę 30 maja zaplanowano następujące spotkania: ŁKS Łódź - Górnik Zabrze (15:00), Piast Gliwice - Wisła Kraków (17:30) i szlagier tej kolejki Lech Poznań - Legia Warszawa (20:00); w niedzielę 31 maja zagrają Cracovia z Jagiellonią Białystok (15:00) i Lechia Gdańsk z Arką Gdynia (17:30), a dzień później Wisła Płock z Koroną Kielce (18:00). 

Ostatni przed wybuchem epidemii koronawirusa mecz ekstraklasy odbył się 9 marca. Po 26 seriach spotkań w tabeli prowadzi Legia Warszawa (51 punktów), która ma 8 pkt przewagi nad Piastem Gliwice; stawkę zamyka ŁKS.

(IAR)