Polamer Inc
Bilety . com

Polska: 4 miliardy złotych dla instytucji kultury, które musiały zawiesić działalność

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamierza przeznaczyć 4 miliardy złotych dla instytucji kultury, które musiały zawiesić działalność. 

Jest ich bardzo dużo - mówił w Radiu Gdańsk wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Teraz prosimy instytucje kultury, które podlegają naszemu resortowi, żeby szacowały, jakie będą miały do końca roku ubytki z tytułu utraty dochodów, żeby im to potem zrekompensować - powiedział wiceminister. 

Ministerstwo uruchomiło program "Kultura w sieci". Można otrzymać miesięczne stypendia w wysokości 3 tysięcy złotych lub dotacje na projekty do 150 tysięcy złotych - dodaje wiceminister Jarosław Sellin. "To jest program, który zachęca do tego, żeby różne aktywności, plany, które się miało na rok 2020, przesuwać do sieci, do Internetu. Żeby można tam było wysłuchać dobrej muzyki, żeby można było zobaczyć przedstawienia teatralne, zobaczyć, jak się tworzy sztuki wizualne" - powiedział wiceminister. Dodał, że w ramach programu można uzyskać miesięczne stypendia w wysokości do 3 tysięcy złotych albo indywidualne dotacje na konkretne projekty w wysokości od 5 do 150 tysięcy złotych. Ministerstwo wybierze projekty i twórców, którzy dostaną dofinansowanie w ramach programu "Kultura w sieci".

(IAR), Twitter: Ministerstwo Kultury