Polamer Inc
Bilety . com

Chiny: w Wuhan zniesiono ograniczenia, działa lotnisko

Będące epicentrum zakażeń koronawirusem w Chinach miasto Wuhan od północy zniosło ograniczenia wyjazdowe. Po 76 dniach pracę wznowiło tamtejsze lotnisko. Miasto mogą jednak opuścić wyłącznie te osoby, które przeszły kwarantannę, a ich stan zdrowia nie budzi żadnych zastrzeżeń. 

Na lotnisku w Wuhan dziś rano wylądował pierwszy samolot pasażerski. Połączenia rejsowe ze stolicą prowincji Hubei mają być sukcesywnie przywracane. Od północy otwarte są też drogi wyjazdowe z miasta. Część osób wyjeżdżających z Wuhan ubrana jest nie tylko w maseczki i rękawiczki, ale również i ubrania ochronne. Już tydzień temu w Wuhan pracę wznowiły największe centra handlowe. W Chinach wciąż jednak istnieje obowiązek 14-dniowej kwarantanny po zmianie miejsca pobytu. 

Wuhan to 11-milionowe miasto. Według danych oficjalnych koronawirusem zakaziło się tam około 50 000 osób. Zmarło około 2500 - co stanowi 80 procent wszystkich przypadków śmiertelnych w Chinach. Szacuje się, że tylko dziś Wuhan pociągami opuści 55 tysięcy osób. 10 tysięcy wybrało połączenia lotnicze. Z lotniska w Wuhan na razie nie będzie bezpośrednich rejsów do Pekinu, zawieszone zostają też połączenia międzynarodowe. 

(IAR)