Polamer Inc
Bilety . com

Illinois: ponad 13 tysięcy osób zakażonych

Drastycznie rośnie liczba ofiar koronawirusa w Illinois. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarły 73 osoby, a liczba chorych przekroczyła w naszym stanie 13 i pół tysiąca. W sumie od początku pandemii zmarło już 380 mieszkańców Illinois. Wśród ostatnich ofiar śmiertelnych znalazł się chicagowski strażak 49-letni Mario Araujo. Od 16 lat pracował w CFD w dzielnicy Rogers Park.

Illinois jest jednym z siedmiu stanów gdzie będzie można poddać się szybkiemu testowi na koronawirusa. Jak ogłosiła we wtorek  firma Walgreens z Deerfield testy ‘’drive-thru’’ będą dostępne w 15 lokalizacjach. Władze federalne wyznaczą miejsca na podstawie obszarów określanych jako „gorące punkty” epidemii. Będą testować do 3000 osób dziennie. Wyniki będą znane w ciągu pięciu minut. Testy są bezpłatne dla osób spełniających kryteria określone przez CDC. Pacjenci będą musieli dokonać wcześniejszej rejestracji.

Burmistrz Lori Lightfoot podpisała we wtorek zarządzenie zapewniające nielegalnym imigrantom i uchodźcom wszystkie oferowane przez miasto programy pomocowe związane z kryzysową sytuacją, w tym pomoc finansową. Więcej informacji na stronie internetowej miasta Chicago.

Portal polskieradio.com