Polamer Inc
Bilety . com

USA: najtragiczniejszy dzień epidemii

To był najtragiczniejszy dzień epidemii koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W ciągu minionej doby zmarło ponad 1900 chorych na Covid-19. Prezydent Donald Trump dziękował Amerykanom za poświecenie. Zapowiedział też rozszerzenie pakietu pomocy ekonomicznej dla drobnych przedsiębiorstw.

 

 W Stanach Zjednoczonych stwierdzono już ponad 400 tysięcy infekcji. Po kilkudniowej stabilizacji liczba ofiar śmiertelnych poszła wczoraj w górę. Od początku epidemii liczba zgonów na Covid-19 przekroczyła 12 tysięcy 800. Najwięcej ofiar śmiertelnych jest w Nowym Jorku oraz obejmującym część aglomeracji nowojorskiej stanie New Jersey. 

 Z danych napływających z różnych części kraju wynika, że wśród ofiar koronawirusa jest nieproporcjonalnie dużo Afroamerykanów. „Jesteśmy bardzo tym zaniepokojeni, to bardzo smutne. Niewiele możemy zrobić w tej sprawie w tej chwili poza zapewnieniem chorym możliwie najlepszej opieki” - mówił podczas konferencji w Białym Domu członek zespołu antykryzysowego dr. Anthony Fauci. Według ekspertów większa liczba zgonów wśród Afroamerykanów wynika z gorszego stanu zdrowia tej grupy, gorszych ubezpieczeń oraz wykonywania zawodów bardziej narażonych na zarażenia - sprzedawcy, kierowcy czy pielęgniarki.  

Prezydent Donald Trump przekonywał wczoraj, że jego rząd robi wszystko co możliwe by ograniczyć rozmiary epidemii. Zapowiedział też kolejny pakiet pomocy dla małych firm o wartości 250 miliardów dolarów. 

(IAR)