Polamer Inc
Bilety . com

Polska: 300 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach Tarczy Antykryzysowej

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała w programie pierwszym Polskiego Radia, że do tej pory złożono blisko 300 tysięcy wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej. Przepisy weszły w życie 1 kwietnia.

Bardzo dużo wniosków wpłynęło też na inne świadczenia zaproponowane w Tarczy czyli na świadczenia postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą, na świadczenia postojowe dla umów cywilnoprawnych a także na odroczenia bądź zwolnienia ze składek ZUS - wlicza minister Maląg. Wyjaśnia, że o zwolnienia ze składek ZUS wpłynęło ponad 180 tysięcy wniosków. 

Rząd pracuje nad drugą Tarczą Antykryzysową i jak zaznaczyła minister Marlena Maląg, nowe rozwiązania będą kolejnym mocnym wsparciem zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników. Minister podkreśliła, że ważne jest by do pracodawców jak najszybciej dotarły pieniądze na wynagrodzenia, by chronić rynek pracy. 

Głównymi celami pakietu ustaw składających się na Tarczę Antykryzysową są ochrona zatrudnienia, zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach.
Niezbędne informacje o "tarczy antykryzysowej" umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl.

(IAR)