Polamer Inc
Bilety . com

Polska: rozpoczął się turniej Grarantanna Cup

Dziś rozpoczął się pierwszy turniej w grach komputerowych w ramach Grarantanna Cup. Jego organizatorem jest ministerstwo cyfryzacji i największa na świecie firma esportowa ESL (Electronic Sports League). Grarantanna Cup, czyli ogólnopolski turniej e-sportowy, jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich, a wszystkie rozgrywki potrwają do długiego weekendu majowego.
Do rywalizacji w sporcie elektronicznym zachęca w filmie promocyjnym minister cyfryzacji Marek Zagórski, który zwrócił uwagę, że Polacy od lat są w czołówce najlepszych zawodowych graczy na świecie.

"Mamy dla was nową, ciekawą propozycję na ten trudny czas, ale bardzo ekscytującą - Grarantanna Cup. To przedsięwzięcie adresowane do przedstawicieli wszystkich szkół. Będzie to swego rodzaju liga, w której będziemy chcieli rywalizować właśnie w e-sporcie" - mówił szef resortu cyfryzacji.

Do rozgrywek chętni mogą jeszcze się zapisać poprzez stronę internetową www.grarantanna-cup.pl. Szczegółowe informacje są również dostępne na stronie ministerstwa cyfryzacji i ESL Polska, a także na profilach społecznościowych. 
Uczniowie mogą wybrać jeden z kilku turniejów, drużynowo lub indywidualnie, w czterech grach: Counter-Strike: Global Offensive, FIFA20, League of Legends i Brawl Stars.

Pierwszym etapem są turnieje kwalifikacyjne - zawodnicy reprezentujący swoje szkoły będą w nich zbierać punkty rankingowe. To one będą przepustką do finału Grarantanny Cup. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 50 tysięcy złotych, a dla szkół wyposażenie pracowni informatycznej.

(IAR)