Polamer Inc
Bilety . com

USA: jest porozumienie ws. gospodarczego pakietu stymulującego

Jest porozumienie ws. gospodarczego pakietu stymulującego na czas epidemii koronawirusa w USA. W nocy z wtorku na środę senatorowie Mitch McConnell i Chuck Schumer ogłosili umowę o wartości 2 bilionów dolarów, która ma być największym pakietem bodźców ekonomicznych we współczesnej historii Stanów Zjednoczonych. Szczegóły porozumienia są jeszcze dopracowywane.

W pakiecie znalazły się zapisy o pomocy finansowej obywatelom kraju w wysokości do 1,200 dolarów na osobę dorosłą (w zależności od zarobków) i 500 dolarów na każde dziecko. Wydłużony z 3 do 4 miesięcy ma być także okres wypłat dla osób bezrobotnych. 500 miliardów dolarów pomocy finansowej w formie nieskooprocentowanych pożyczek i kredytów, zostanie przekazana korporacjom min. z branży lotniczej, wycieczkowej, hotelarskiej, restauracyjnej, ale także i małym przedsiębiorstwom.

Plan obejmuje również przekazanie łącznie około 280 miliardów dolarów służbie zdrowia na walkę z koronawirusem. Republikanie zgodzili się na uzależnienie pomocy finansowej korporacjom od szeregu środków nadzoru nad tym, w jaki sposób firmy będą wydawać pieniądze.  Zarówno przywódcy republikańscy, jak i demokratyczni przewidują, że ustawa zostanie szybko uchwalona w Senacie.

Portal polskieradio.com