Polamer Inc
Bilety . com

USA: Kongres 60 milionów - zjazd Polaków podsumowanie

Biznesmani, liderzy Polonii i dyplomaci spotkali się w Miami na kolejnym Kongresie 60 milionów, czyli globalnym zjeździe Polaków. Uczestnicy forum podkreślali, że Kongres służy budowaniu bliższych związków Polonii z krajem, oraz promowaniu Polski jako kraju sukcesu gospodarczego.

Uczestnicy Kongresu 60 milionów dyskutowali o wizerunku Polski za granicą, możliwościach inwestowania, a także o nowych polonijnych projektach biznesowych i społecznych w USA. Beata Drzazga w firmy Betamed, która wspiera Kongres od początku jego działalności mówi, że obserwuje wzrost uznania dla Polski i Polaków. „Spotkałam tu wiele osób, które bardzo kibicują Polsce i które nie wiedziały, że tak bardzo się rozwinęliśmy w ostatnich latach” - powiedziała. 

Wśród uczestników Kongresu 60 milionów są uczestnicy z całego świata. Eva Hussain z Australii, która prowadzi firmę pomagającą obcokrajowcom mającym polskie korzenie uzyskiwać polskie obywatelstwo, mówi że Polska stała się modnym krajem. „Do Polski się teraz jedzie by żyć i pracować. Kiedyś ludzie się tych korzeni wstydzili ale to się bardzo zmieniło. Wiele osób odkrywa polskie korzenie i chce w Polsce być” - mówi rozmówczyni Polskiego Radia. 

Dziś uczestnicy Kongresu 60 milionów biorą udział w Balu Polonaise organizowanym po raz 48 w Miami przez działaczkę polonijną, szefową Amerykańskiego Instytutu Kultury Polskiej Blankę Rosenstiel. 

(IAR), Facebook: Kongres 60 Milionów