Polamer Inc
Bilety . com

Izba Reprezentantów: decyzja ws. impeachmentu prezydenta Trumpa

Zgodnie z oczekiwaniami kontrolowana przez demokratów Izba Reprezentantów zagłosowała za przesłaniem dwóch artykułów impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa do Senatu. Za takim formalnym krokiem opowiedziało się 228 kongresmenów, przeciwnych było 193. Decyzja ta umożliwi rozpoczęcie senackiego procesu parlamentarnego prezydenta Trumpa. Otwierających przemów - według kontrolujących Senat Republikanów - można spodziewać się w izbie wyższej parlamentu już we wtorek.

Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi przedstawiła dziś siedmiu managerów ds. Impeachmentu. Są to: Adam Schiff, Jerry Nadler, Hakeem Jeffries, Zoe Lofgren, Val Demings , Jason Crow i Sylvia Garcia. Wszyscy będą pełnić rolę podobną do prokuratorów, gdy we wtorek rozpocznie się w Senacie proces o impeachment prezydenta. Liderem grupy jest Adam Schiff.

Aktualizacja: Kontrolowana przez Demokratów Izba Reprezentantów Kongresu USA formalnie przekazała do Senatu artykuły impeachmentu Donalda Trumpa. Posunięcie to otwiera drogę do rozpoczęcia procesu prezydenta Stanów Zjednoczonych w izbie wyższej amerykańskiego parlamentu.

Portal polskieradio.com, Twitter: NBC News, People's Daily, China