Polamer Inc
wybory2020

Oskary 2020: nominacje (LISTA)

Filmy „Pewnego Razu w Hollywood”, „Irlandczyk”, „1917” oraz „Joker” otrzymały najwięcej nominacji do tegorocznych Oscarów. Wśród nominowanych jest także polski obraz „Boże Ciało”. Nominacje do tegorocznych nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej ogłoszono w Los Angeles. 

 

 Filmy „Pewnego razu w Hollywood”, „1917”, „Joker” oraz „Irlandczyk” otrzymały nominacje we wszystkich głównych kategoriach - w tym za najlepszy film, scenariusz, zdjęcia, oraz w kategoriach aktorskich. 

 Reżyserzy tych obrazów Martina Scorsese. Quentin Tarantino, Todd Phillips i Sam Mendes stoczą walkę o miano najlepszego reżysera. 
 Nominacje w kategoriach aktorskich otrzymali między innymi Scarlett Johansson, Charlize Theron, Tom Hanks, Brad Pitt, Al Pacino, Leonardo di Caprio i Joaquin Phoenix. 

 Obraz Jana Komasy "Boże Ciało" został nominowany w kategorii „najlepszy film międzynarodowy”. O statuetkę Oskara polski film powalczy z filmami „Parasite” z Korei Południowej, „Ból i Blask” z Hiszpanii, „Nędznicy” z Francji oraz „Kraina Miodu” z Macedonii. 
 92. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 9 lutego w Hollywood.

Oskary 2020 - lista nominacji: (cała dostępna na stronie internetowej Academy Awards) 

Film:

Reżyseria

Najlepsza Aktorka

Najlepszy Aktor

Scenariusz Oryginalny

Scenariusz Adaptowany

Piosenka Oryginalna

Film Animowany

Efekty Wizualne

Film Międzynarodowy

Aktorka Drugoplanowa

Aktor Drugoplanowy

Muzyka

Kostiumy

Montaż

Film Krótkometrażowy

Zdjęcia

(IAR), Twitter: The Academy