Polamer Inc
Bilety . com

Illinois: rozpoczął się proces ws. śmiertelnego wypadku w Wheeling

We wtorek w sądzie powiatu Cook w Rolling Meadows rozpoczął się process 32-letniego Adama Grunina. Mężczyzna oskarżony jest o spowodowanie wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 16- letnia Alyssa Lendino, uczennica szkoły średniej Hersey High School w Arlington Heights. Do tragedii doszło 21 lipca 2018 roku na skrzyżowaniu ulic Milwaukee i Hintz w Wheeling na północno- zachodnich przedmieściach. W stojącego na czerwonym świetle Chevroleta Equinox, w którym jechała rodzina Lendino uderzył z tyłu prowadzony przez Adama Grunina Hyundai Sonata. W chwili kolizji, mężczyzna jechał autem z prędkością 107 mil na godzinę.

Jak wykazało dochodzenie, Grunin uciekał z miejsca innego wypadku drogowego. Siła uderzenia wypchnęła Chevroleta Equinox na środek skrzyżowania, gdzie doszło do kolizji z Toyotą Tundra. W wypadku poszkodowanych zostało 6 innych osób, w tym rodzice dziewczyny Anthony i Michele Lendino oraz jej 12-letnia siostra Amanda. Obrońca oskarżonego Steven Weinberg tłumaczył przed sądem, że tuż przed wypadkiem, Adam Grunin miał atak padaczki i nie panował nad autem. Sześć dni przed zdarzeniem mężczyzna przechodził specjalistyczne badania mózgu.

Badania toksykologiczne przeprowadzone po wypadku nie wykazały, aby Adam Grunin był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. W przypadku uznania winy oskarżonemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i 25 tysięcy dolarów grzywny.

Portal polskieradio.com