Polamer Inc
Bilety . com

Iran: nikt nie przeżył katastrofy ukraińskiego samolotu (WIDEO)

Nikt nie przeżył katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. Maszyna rozbiła się krótko po starcie z lotniska w Teheranie. Na jej pokładzie było 176 osób. Polskie MSZ twierdzi, że wśród ofiar nie ma Polaków.

Należący do ukraińskich linii lotniczych Boeing 737-800 rozbił się zaledwie kilka minut po starcie z międzynarodowego lotniska w Teheranie. Samolot był w drodze do Kijowa. Na jego pokładzie było 167 pasażerów i dziewięcioro członków załogi. Wśród ofiar są Ukraińcy oraz obywatele Iranu, Afganistanu, Niemiec, Kanady i Szwecji.

Przyczyny wypadku mają zbadać specjaliści. “To był jeden z naszych najlepszych samolotów, ze wspaniałą załogą. Nasze linie realizują wszystkie międzynarodowe procedury, które należy wykonać po katastrofie. Właściwe organy utworzą specjalną komisję, która będzie pracować na miejscu wypadku” - mówił w Kijowie szef linii lotniczych Jewhenij Dychne. Samolot, który rozbił się w Iranie miał zaledwie 3,5 roku.

Do katastrofy doszło w czasie eskalacji konfliktu między Iranem a Stanami Zjednoczonymi, choć tragedia najprawdopodobniej nie ma żadnego związku z działaniami wojskowymi w regionie. Ukraińska ambasada w Teheranie poinformowała, że incydent nie miał też podłoża terrorystycznego. Wstępne informacje mówią, że przyczyną wypadku mogła być awaria silnika. Na miejscu znaleziono już jedną z czarnych skrzynek.

To pierwszy w historii wypadek z udziałem samolotu ukraińskich linii lotniczych. Po katastrofie linie zawiesiły rejsy do Iranu.

(IAR), Twitter: Ruptly, Global Times, News24, CGTN