Polamer Inc
Bilety . com

F1: Kubica kierowcą rezerwowym Alfy Romeo

fot. Facebook: Alfa Romeo Racing

Robert Kubica w nadchodzącym sezonie będzie w Formule 1 kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo, którego sponsorem tytularnym został dziś (1 stycznia) PKN Orlen. Od tej pory ekipa nosi nazwę Alfa Romeo Racing ORLEN. Kubica tym samym wraca do zespołu, w którym w 2006 roku zaczynał karierę w F1 - wtedy nosił on nazwę BMW Sauber.

 "Dzięki tej współpracy możemy stworzyć cenną platformę dla globalnej promocji swoich marek, ale też dla Formuły 1 i wszystkich fanów sportów motorowych. Z przyjemnością witamy Roberta w domu i nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy. Jest kierowcą, którego nie trzeba przedstawiać - jednym z najbardziej błyskotliwych w swoim pokoleniu i tym, który pokazał prawdziwe znaczenie determinacji w walce o powrót do wyścigów po wypadku. Jego opinie będą nieocenione" - powiedział dyrektor generalny zespołu Alfa Romeo Frédéric Vasseur.

 A Robert Kubica przyznał, że to dla niego ważny moment. „Bardzo się cieszę, że rozpoczynam nowy rozdział w mojej karierze, dołączając do Alfa Romeo Racing ORLEN. Zespół ten zajmuje szczególne miejsce w moim sercu i cieszę się, że wciąż widzę tu kilka twarzy z dawnych lat. Czas i okoliczności są oczywiście różne, ale jestem przekonany, że znajdę tu taką samą determinację i głód sukcesu. Nie mogę się doczekać, aby pomóc zespołowi zrobić następny krok naprzód” - powiedział Kubica, cytowany w oficjalnym komunikacie ekipy.
W ramach współpracy, do ORLEN Akademii Kartingowej - prowadzonej przez właściciela ekipy Alfa Romeo - dołączą trzej młodzi kierowcy z Polski.

(IAR)