Polamer Inc
Bilety . com

Ekstraklasa: wyniki spotkań ostatniej kolejki 2019 roku

Zagłębie Lubin pokonało lidera - Legię Warszawa 2:1 (0:1) w ostatnim piątkowym meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. To jednak goście prowadzili od 32. minuty, gdy swoją 14. bramkę w sezonie zdobył lider klasyfikacji strzelców Jarosław Niezgoda. W 57. minucie wyrównał 18-letni Bartosz Białek. Decydującego gola dla Zagłębia strzelił w 82. minucie Damjan Bohar.

W innych piątkowych spotkaniach, Cracovia pokonała Śląsk Wrocław 2:0 (0:0), a Pogoń Szczecin przegrała z Koroną Kielce 0:1 (0:0).

Wyniki sobotnich spotkań:

Lechia Gdańsk przegrała z Rakowem Częstochowa 0:3 (0:0) w meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.
W 58. minucie goście wyszli na prowadzenie po tym, jak rzut karny po faulu Sławomira Peszki na Ukraińcu Rusłanie Babence wykorzystał Daniel Bartl. Sześć minut później Czech asystował przy trafieniu Sebastiana Musiolika. Wynik w 82. minucie ustalił Michał Skóraś. To 9. zwycięstwo częstochowian w tym sezonie.

Wisła Płock wygrała z Piastem Gliwice 2:1 (1:1). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Gruzin Giorgi Merebaszwili (16', 57'). Jedyne trafienie dla gości zanotował w 35. minucie Hiszpan Gerard Badia. To 9. wygrana płocczan w tym sezonie w rozgrywkach ligowych.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Górnik Zabrze wygrał z Jagiellonią Białystok 3:0.

Portal polskieradio.com, Twitter: PKO BP Ekstraklasa