Polamer Inc
Bilety . com

Ekstraklasa: Wisła Kraków przerwała fatalną serię! (WYNIKI)

Lech Poznań zremisował z Arką Gdynia 1:1 w spotkaniu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Od 25 minuty Arka grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Damiana Zbozienia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy bramkę dla gości zdobył Holender Fabian Serrarens. W 75 minucie wyrównał Słowak Lubomir Satka.

ŁKS uległ Wiśle Kraków 2:4 (1:3) w meczu 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W 12 minucie czerwoną kartkę za faul na Pawle Brożku zobaczył obrońca ŁKS-u Kamil Juraszek. Dwie minuty później rzut wolny na gola zamienił obrońca Wisły Maciej Sadlok. W 33 minucie po rzucie karnym wyrównał hiszpański pomocnik klubu z Łodzi - Dani Ramirez. Drugą bramkę dla Wisły po rzucie karnym w 43 minucie zdobył Jakub Błaszczykowski. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy samobójcze trafienie zaliczył obrońca ŁKS-u Maksymilian Rozwandowicz. W 78 minucie gola strzelił albański pomocnik Wisły Vullnet Basha. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy po raz kolejny rzut karny wykorzystał Dani Ramirez.

Liderem tabeli jest Legia Warszawa z dorobkiem 38 punktów. Druga jest Pogoń Szczecin (35 pkt.), a trzeci Śląsk Wrocław (34 pkt.).