Polamer Inc
Bilety . com

Illinois: weteren wojskowy groził postrzeleniem kongresmena

Weteran wojskowy oskarżony ws. groźby postrzelenia kongresmena 64-letni weteran wojenny został oskarżony przez sąd federalny w związku z groźbą jaką wystosował przeciwko stanowemu kongresmenowi, którym był Rodney Davis. Randal E. Tarr z Rochester, IL zostawił wiadomość na poczcie głosowej biura kongresmena 25 listopada, w której groził, że go zastrzeli. Zrobił to po tym jak zobaczył w telewizji reklamę, gdzie kongresmen Davis mówił, że to Ukraina, a nie Rosja jest odpowiedzialna za ingerencję w wybory z 2016 roku. To właśnie miało być zapalnikiem, po którym 64-latek zadzwonił z groźbą.

“Powiedziałem, że byłem strzelcem wyborowym w armii. Nie zdawałem sobie sprawy, że mówiłem coś o zastrzeleniu go, być może to zrobiłem. Nie posiadam nawet broni żeby kogoś zastrzelić. Chciałbym cofnąć czas i powiedzieć kongresmenowi jak kiepsko to wygląda, że popiera rosyjską narrację.” - powiedział agencji AP oskarżony

64-latek stanie przed sądem powtórnie we wtorek, 17 grudnia. Postawiono mu 2 zarzuty. Maksymalnie grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - informuje biuro prokuratora generalnego.

Portal polskieradio.com