Polamer Inc
Bilety . com

4 lata imprez sportowych bez Rosji?

fot. Anchorage Daily News/AP Photo/Matthias Schrader

Zgromadzony w szwajcarskiej Lozannie Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej jednogłośnie zarekomendował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu nałożenie na Rosję kary czteroletniej dyskwalifikacji ze światowych imprez sportowych. 
 Oznacza to, że w przypadku podjęcia decyzji przez MKOl tamtejsi sportowcy nie będą mogli rywalizować pod swoją flagą podczas igrzysk olimpijskich - letnich w Tokio w 2020 roku oraz zimowych w Pekinie w 2022 roku. Dodatkowo, piłkarska drużyna narodowa nie będzie mogła wystąpić jako reprezentacja Rosji podczas mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze.  
 Międzynarodowy Komitet Olimpijski zastrzegł przy tym już wcześniej, że sportowcy, którzy udowodnią brak stosowania środków dopingujących, będą dopuszczeni do startu w zawodach pod flagą neutralną. Taka praktyka miała miejsce przed rokiem podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pyeongchang. 

Rosja ma 21 dni na złożenie odwołania od tej decyzji. 
Światowa Agencja Antydopingowa jest organem doradczym, z którego mogą korzystać Międzynarodowy Komitet Olimpijski i wszystkie światowe federacje.

(IAR), Twitter: BBC Breaking News, The Associated Press