Polamer Inc
Polvision

NBA: Przedsezonowe mecze w Chinach

Przedsezonowe mecze ligi NBA w Szanghaju i Shenzhen zostaną rozegrane - poinformowali przedstawiciele ligi. W czwartek w Szanghaju Los Angeles Lakers zmierzą się z Brooklyn Nets.

Ze względu na kontrowersje, który wywołał w Chinach komentarz dotyczący wydarzeń w Hongkongu, opublikowany przez menedżera innego zespołu ligi NBA, odwołano jednak wszystkie wydarzenia towarzyszące.

Przedsezonowe mecze ligi NBA w Chinach, wbrew wcześniejszym ustaleniom, nie będą transmitowane przez chińskie media. Falę krytyki w Państwie Środka wywołał bowiem w ubiegłym tygodniu wpis Daryla Morey’a, menedżera zespołu Houston Rockets, który w jednym z mediów społecznościowych wsparł protesty w Hongkongu.

Chińskie firmy, które do tej pory sponsorowały zespół, zapowiedziały wycofanie się z umów. W najbliższej przyszłości żaden z meczów z udziałem Houston Rockets nie będzie też transmitowany przez chińską telewizję i portale internetowe.

W Chinach ze sklepów oferujących profesjonalne stroje sportowe usuwane są wszystkie produkty z logo Houston Rockets. Mimo przeprosin ze strony menedżera zespołu, konsekwencje jego wpisu dotknęły całą ligę NBA.

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, na których fani amerykańskich zespołów niszczą bilety na mecze w Szanghaju i Shenzhen.

 

Redakcja Sportowa PR , foto: Shutterstock