Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Trump spotkał się z szefem FIFA

Szef FIFA Gianni Infantino zapowiedział, że jego organizacja ogłosi wkrótce inicjatywy majce na celu zmniejszenie dysproporcji pomiędzy męską a kobiecą piłką nożną. 

Infantino rozmawiał na ten temat w Białym Domu z prezydentem Donaldem Trumpem. "Gianni Infantino jest szefem FIFA, to najważniejszy człowiek w piłce nożnej” - tak prezydent przedstawił dziennikarzom przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej przed odlotem na wiec wyborczy w Karolinie Północnej.

Donald Trump poinformował, że głównym tematem spotkania w Gabinecie Owalnym były mistrzostwa świata w piłce nożnej, które wspólnie w 2026 roku organizują USA, Meksyk i Kanada.

"Rozmawialiśmy także z Giannim o kobiecej piłce nożnej, co możemy zrobić by uczynić te dyscyplinę jeszcze lepszą i bardziej sprawiedliwą” - poinformował prezydent. Infantino zwrócił uwagę, że amerykańska reprezentacja kobiet zdobył niedawno tytuł mistrzyń świata. „Prezydent powiedział mi, że jeszcze jest wiele do zrobienia.

Wkrótce ogłosimy nowe inicjatywy w tej sprawie” - dodał szef FIFA. Prezydent Donald Trump żartował, że powinien przedłużyć swoją kadencję do roku 2026.

info: IAR, foto: AP/Shutterstock