Polamer Inc
Wigilia

Lotnisko w Hongkongu wznowiło pracę

Międzynarodowe lotnisko w Hongkongu wznowiło pracę. W nocy doszło do starć uczestników demonstracji z policją, która użyła gazu pieprzowego. Demonstranci przez pewien okres przetrzymywali dwóch mężczyzn, których podejrzewano o to, że są funkcjonariuszami hongkońskiej policji.

Biuro Rady Państwowej Chin do spraw Hongkongu i Makau wydało oświadczenie, w którym w ostrych słowach potępiono zajścia na hongkońskim lotnisku. Zapowiedziano, że akty przemocy zostaną przykładnie ukarane zgodnie z literą prawa. Przetrzymywanie na lotnisku dwóch Chińczyków z kontynentu określono jako „działania przestępcze na granicy terroryzmu”.

Według hongkońskiej policji, jeden z przetrzymywanych mężczyzn był podróżnym. Drugi to dziennikarz chińskiej propagandowej gazety „Global Times”. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele przeprosin uczestników protestów w związku z wtorkowymi zajściami. W nocy policja aresztowała kolejnych 5 osób. Od rozpoczęcia protestów zatrzymano ponad 600 uczestników akcji protestacyjnych.

(info: IAR/zdjęcie: Shutterstock)