Polamer Inc
Polvision

Rezygnacja szefowej Goodwill Industries w Springfield

Sharon Durbin, dyrektorka oddziału niedochodowej organizacji Goodwill Industries w Springfield, Illinois, zrezygnowała w czwartek z zajmowanego stanowiska. Powodem była jej czerwcowa wypowiedź o wstrzymaniu wypłat wynagrodzeń niepełnosprawnym pracownikom firmy.

Słowa Sharon Durbin spotkały się z bardzo negatywną reakcją internautów. Nie pomogły tłumaczenia dyrektorki o wyższych kosztach operacyjnych organizacji, wynikających z wprowadzenia w niedalekiej przyszłości obowiązkowych, wyższych stawek godzinowych w Illinois. Po protestach, Durbin, której roczne zarobki wynoszą 165 tysięcy dolarów, zmieniła swoją decyzję o obniżeniu uposażeń pracowników i przeprosiła za jej podjęcie.

W czwartek dyrektorka zrezygnowała z zajmowanego stanowiska. Charytatywna organizacja Goodwill Industries ma na terenie Illinois 15 lokalizacji. Zatrudnionych w nich jest 500 pracowników. Goodwill Industries ma pozwolenie Departamentu Pracy USA na wypłacanie wynagrodzeń pracownikom, niższych od przewidzianych w prawie. (Zdjęcie: WCIA.com)