Polamer Inc
Bilety . com

Szpital wysłał rachunek rodzinie dziecka wyciętego z łona matki

Rodzina niemowlęcia, które zmarło po tym, jak zostało brutalnie wycięte z łona matki, otrzymała rachunek od szpitala Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn. Widnieje na nim ponad 300 tysięcy dolarów do zapłacenia.

Na rachunku, który został opublikowany przez dziennik "Chicago Sun-Times", Yovanny JadielLopez określony został jako „Figueroa, boy” - czyli nazwiskiem oskarżonej o jego zamorodowanie Clarisy Figueroa. 46-letnia kobieta, która z pomocą córki, zamordowała będącą w dziewiątym miesiącu 19-latkę, a potem wycięła z jej łona dziecko, po wezwaniu karetki pogotowia, twierdziła, że urodziła syna w domu.

Yovanny Jadiel Lopez był sztucznie podtrzymywany przy życiu. Przyczyną jego śmierci było poważne uszkodzenie mózgu spowodowane niedotlenieniem. Działanie szpitala to „celowe zadawanie cierpienia emocjonalnego” - mówił w czwartek Frank Avila, adwokat rodziny chłopca. „Co to za potworni ludzie?” - pytał.

Dyrekcja szpitala Advocate Christ Medical Center w Oak Lawn stwierdziła w oświadczeniu, że rachunek został wysłany „nieumyślnie” i żałuję, że do tego doszło. (Zdjęcia: chicago.suntimes.com)