Polamer Inc
Polvision

Włochy: antyterroryści przechwycili pociski składowane przez grupy ekstremistyczne

W północnych Włoszech antyterroryści przejęli rakietę typu powietrze-powietrze oraz inną zaawansowaną broń. technicznie To efekt rewizji w siedzibach neofaszystowskiej grupy ekstremistycznej.

Policjanci aresztowali trzy osoby, z czego dwie w pobliżu lotniska w Forli. Ponadto zarekwirowali materiały promujące treści neofaszystowskie. Wśród aresztowanych są: 50-letni były funkcjonariusz służby celnej oraz 42-letni Szwajcar i 51-letni Włoch.

Wszyscy byli członkami neofaszystowskiej partii Forza Nuova. W akcji wzięli udział funkcjonariusze specjalnych sił policyjnych z Turynu, Mediolanu, Forli i Novary. Włoskie media podają, że akcja policji była częścią dochodzenia w sprawie pomocy dla wspieranych przez Rosjan sił separatystycznych na wschodniej Ukrainie.

Według doniesień rakieta, skonfiskowana rakieta pochodziła z Kataru. Na początku lipca sąd w Genui skazał trzech mężczyzn, których uznano za winnych współpracy wojskowej z popieranymi przez Rosjan separatystami z Donbasu. Dwóch z nich zostało skazanych na 2 lata i osiem miesięcy więzienia, a trzeci spędzi tam rok i cztery miesiące. (IAR/Zdjęcie:EPA-EFE/Shutterstock)