Polamer Inc
Polvision

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński z wizytą w USA

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński jest w Stanach Zjednoczonych. Podczas pięciodniowej wizyty spotka się miedzy innymi z przedstawicielami amerykańskiego rządu i Kongresu, odwiedzi siedzibę ONZ w Nowym Jorku oraz otworzy kolejny Kongres 60 milionów w Buffalo.

Minister Jerzy Kwieciński spotka się dziś w Waszyngtonie z sekretarzem handlu Wilburem Rossem. Rozmowa będzie dotyczyć zwiększenia wymiany handlowej i inwestycyjnej między Polską a Stanami Zjednoczonymi. W Izbie Reprezentantów szef resortu inwestycji i rozwoju spotka z członkinią Kongresu z Michigan Debbie Dingell oraz Markiem Amodei ze stanu Nevada.

Minister weźmie również udział w okrągłym stole organizowanym przez prestiżowy ośrodek analityczny Atlantic Council. W czwartek 18 lipca w Nowym Jorku minister podpisze umowę przystąpienia Polski do Rady Rządowej United Nations Global Compact. Polska będzie pierwszym krajem z Europy Środkowej i Wschodniej, który przystąpi to tej organizacji.

Według ministerstwa inwestycji i rozwoju może to przyczynić się pośrednio do większego zaangażowania polskich firm w system zamówień publicznych ONZ, którego wartość wynosi ponad 18 miliardów dolarów rocznie. W piątek minister otworzy Kongres 60 milionów w Buffalo, którego celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju oraz poza jego granicami. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. (IAR)