Polamer Inc
Polvision

Sąd oddalił pozew przeciwko prezydentowi Trumpowi

Federalny sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko prezydentowi Donaldowi Trumpowi w sprawie uzyskiwania przez niego korzyści materialnych z działalności jego hotelu w Waszyngtonie. Prezydent pochwalił decyzję sądu, a sam pozew uznał za odwet przeciwników politycznych.

Pozew przeciwko Donaldowi Trumpowi złożyły władze stanu Maryland oraz stołecznego Dystryktu Kolumbii. Ich zdaniem, czerpanie przez prezydenta zysków z położonego niedaleko Białego Domu hotelu Trump International, łamie konstytucję i prawo antykorupcyjne. Sąd niższej instancji uznał, że lokalne władze mają tytuł do zaskarżenia prezydenta i domagania się ujawnienia jego dokumentów finansowych.

Czwarty Sąd Apelacyjny w Richmond zakwestionował tę decyzję uznając ją za błędną i odrzucił pozew. Prezydent Trump wyraził zadowolenie z decyzji sądu apelacyjnego. Ocenił, że pozew przeciwko niemu był wynikiem działań Demokratów oraz jego wrogów w strukturach władzy, a same zarzuty uznał za spieszne.

Podobny pozew złożony przez członków Kongresu z Partii Demokratycznej rozpatruje w tej chwili inny sąd w Waszyngtonie. Jeśli podejmie inną decyzję, to sprawa trafi do Sądu Najwyższego. (IAR)