Polamer Inc
Bilety . com

Beata Szydło odrzucona - nie będzie przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE

Europosłanka PiS Beata Mazurek powiedziała, że za odrzuceniem kandydatury Beaty Szydło na przewodniczącą komisji Parlamentu Europejskiego stoi środowisko liberalno-lewicowe.

Była premier nie została wybrana na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych mimo wcześniejszych ustaleń między grupami politycznymi dotyczących podziału stanowisk według metody D’Hondta.

Na wniosek socjalistów zarządzone głosowanie tajne. 27 europosłów było przeciwko, 21 głosowało za kandydaturą, dwie osoby wstrzymały się od głosu. "Za tym dzisiejszym głosowaniem stoi środowisko liberalno-lewicowe, które de facto krytykuje nas za nieprzyjmowanie imigrantów, krytykuje nas za to, że demokracja w Polsce zwyciężyła i rządzą ci, którzy rządzą" - powiedziała Beata Mazurek.

Odniosła się też do tajnego głosowania zarządzonego na wniosek socjalistów, bo zwykle takie głosowania są jawne. "Widocznie socjaliści i liberałowie bali się z otwartą przyłbicą zagłosować w świetle kamer i swoich kolegów i koleżanek przeciwko naszej kandydaturze” - dodała europosłanka PiS. (IAR/