Polamer Inc
Bilety . com

Dookoła Szwajcarii - Sagan wygrał III etap i został liderem

Peter Sagan wygrał III etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii i został nowym liderem w klasyfikacji łącznej. Słowak najszybciej finiszował w Murten, na mecie dość pofałdowanego odcinka, o długości 162 kilometrów.

Kolejne miejsca zajęli Elia Viviani z Włoch i Niemiec John Degenkolb. W klasyfikacji Sagan awansował z drugiego na pierwsze miejsce, kosztem Duńczyka Kaspera Asgreeena; ma nad nim obecnie 10 sekund przewagi. Dalej, ze stratą 11 sek. są Australijczycy Rohan Dennis i Michael Matthews.

Z trójki Polaków najwyżej sklasyfikowany jest Szymon Sajnok, który zajmuje 111. miejsce ze stratą ponad 12 i pół minuty; Maciej Bodnar jest o 5 lokat niżej, a Łukasz Wiśniowski traci blisko 13 minut i jest 126. Wyścig Dookoła Szwajcarii, jeden z ważniejszych sprawdzianów przed Tour de France, zakończy się w niedzielę. (IAR)