z ostatniej chwili:
  • Z powodu burzy opóźniony do godz.1.00 po południu start pokazów Chicago Air and Water Show.
Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Duda z Waszyngtonu udaje się do Houston

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna w czwartek po południu dwudniową wizytę w Houston w Teksasie. To drugi etap podróży polskiego prezydenta po Stanach Zjednoczonych.

W środę Andrzej Duda został przyjęty w Białym Domu przez Donalda Trumpa, a obaj politycy podpisali porozumienie, na mocy którego do Polski ma przylecieć dodatkowych tysiąc amerykańskich żołnierzy. Dzisiaj wieczorem polski prezydent spotka się w Houston z burmistrzem miasta, a później będzie rozmawiał z mieszkającą w Teksasie Polonią.

Z kolei w piątek prezydent ma się spotkać z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych i zwiedzić terminal przeładunkowy gazu LNG. W terminalu w Sabine Pass polskiemu prezydentowi ma towarzyszyć amerykański sekretarz energii Rick Perry. Strona polska informowała kilka dni temu, że w czasie rozmów mają też zostać podpisane kolejne dwustronne porozumienia handlowe.

Andrzej Duda pojedzie też do MD Anderson Cancer Center, renomowanego ośrodka zajmującego się leczeniem raka. W jego obecności polski minister zdrowia podpisze memorandum o współpracy z ośrodkiem. Andrzej Duda spotka się także z pracującymi tam lekarzami polskiego pochodzenia. (IAR)