Polamer Inc
Polvision

Prezydent Trump: wkrótce zniesiemy wizy dla Polaków [wideo]

Prezydent Donald Trump wyraził przekonanie, że wizy dla Polaków wkrótce zostaną zniesione. Podczas konferencji prasowej w Białym Domu prezydent zadeklarował, że decyzje w tej sprawie będą podejmowane w najbliższym czasie. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wierzy w realizację tej obietnicy.

Rozpoczynając wspólną konferencję prasową z prezydentem Dudą, Donald Trump wyraził nadzieję, że Polska dołączy wkrótce do Programu Ruchu Bezwizowego. Zaznaczył jednak, że pewna praca musi jeszcze zostać wykonana. Zapytany później o terminy, prezydent USA odpowiedział, że dość szybko.

"Jesteśmy coraz bliżej. Polska jest jednym z tych krajów, których chcemy w programie. Decyzje będziemy podejmować w ciągu 90 dni" - mówił Dolnald Trump. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że jest optymistą.

"Myślę, że jest to pierwsza amerykańska administracja, która podeszła do tego problemu w sposób poważny i kompleksowy" - mówił prezydent wyrażając nadzieję, że sprawa zostanie załatwiona do końca pierwszej kadencji prezydenta Trumpa, czyli w praktyce do końca przyszłego roku. (IAR)