Polamer Inc
Polvision

Program wizyty Pierwszej Damy RP w USA

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu w środę rozpocznie się o 11.00 przed południem (czasu chicagowskiego). Prezydentowi będzie towarzyszyć jego małżonka Agata Kornhauser Duda. Program Pierwszej Damy częściowo odbiega od programu prezydenta, zarówno w Białym Domu jak i w dalszej części wizyty.

Podobnie jak Melania Trump, Agata Kornhauser Duda będzie towarzyszyć mężowi podczas spotkania w Gabinecie Owalnym, które zorganizowano w formule 2+2. Prezydenci wygłoszą wówczas oświadczenia i być może odpowiedzą na pytania dziennikarzy. Później obie Pierwsze Damy odłączą się od delegacji, aby zjeść wspólny lunch.

Będą natomiast brać udział w kolejnych punktach czyli podpisaniu wspólnej deklaracji, konferencji prasowej a także polsko-amerykańskim przyjęciu wydanym przez amerykańską parę prezydencką. W dalszej części podróży po Stanach Zjednoczonych Agata Kornhauser Duda także będzie mieć częściowo osobny program.

W Teksasie odwiedzi Muzeum Sztuki w Houston oraz spotka się z dziećmi i nauczycielami polskiej szkoły. W Reno w Nevadzie Agata Kornhauser Duda odwiedzi lokalny uniwersytet, a w San Francisco będzie mieć spotkanie z polskimi dziećmi, między innymi z harcerzami. Pierwsza Dama będzie natomiast towarzyszyć prezydentowi Dudzie w innych wydarzeniach, w tym spotkaniach z Polonią oraz wizycie w siedzibie firmy Google.