Polamer Inc
Polvision

Podszywali się pod policjantów na zachodnich przedmieściach [wideo]

Czterech młodych mężczyzn zostało oskarżonych w sprawie o podszywanie się pod policjantów w West Chicago, na zachodnich przedmieściach - podało biuro szeryfa powiatu DuPage.

19-letni Thomas Kozie, mieszkaniec Oak Park, ubrany w garnitur z policyjną odznaką przy pasku, przedstawiał się jako "detektyw Jeff Rushmore” z departamentu policji Winfield i twierdził, że prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej osoby.

Po rozmowie z właścicielem domu wsiadał do samochodu, w którym czekało na niego troje innych oskarżonych: 19-letni Luke Halstead i 19-letni Corey Abendroth oraz 22-letni Khoung Dam.

Cała czwórka podjeżdżała potem pod inne domy w West Chicago, Wheaton i Winfield i powtarzała nielegalny proceder. Kilku mieszkańców wezwało policję i zgłosiło incydenty zarejestrowane przez kamery zainstalowane przy domach. Mężczyźni zostali aresztowani w ub. czwartek po śledztwie prowadzonym przez biuro szeryfa powiatu DuPage i wydziały policji z Wheaton i Winfield. W piątek stanęli przed sądem na przesłuchaniu w sprawie kaucji. Kolejna rozprawa Koziego została wyznaczona na 11 lipca.