Polamer Inc
Polvision

15. Festiwal Polskich Filmów w Nowym Jorku

W Nowym Jorku w środę początek festiwalu polskich filmów. 15. New York Polish Film Festival będzie się odbywał w Scandinavia House na Manhattanie. Nowojorscy widzowie będą mogli zobaczyć między innymi "Kamerdynera" Filipa Bajona, "7 uczuć" Marka Koterskiego, "Jak pies z kotem" Janusza Kondratiuka i "Wilkołaka" Adriana Panka.

Odbędą się też spotkania z twórcami filmowymi: reżyserem Filipem Bajonem, aktorką Bożeną Stachurą i operatorem Dominikiem Danilczykiem. Nowojorski Festiwal Filmów Polskich jest organizowany od 2005 roku. Jego założeniem jest prezentacja osiągnięć kinematografii polskiej i ich promocja, umożliwienie nowojorskiej widowni kontaktu z polskim kinem, a także danie szansy polskim twórcom na to, by ich filmy zostały zaprezentowane w tak ważnym ośrodku kulturalnym, jakim jest Nowy Jork.

W ramach imprezy prezentowane są filmy fabularne, krótkometrażowe, dokumentalne, animowane i eksperymentalne. Nowojorski Festiwal Filmów Polskich jest największym na wschodnim wybrzeżu USA dorocznym wydarzeniem kulturalnym promującym i prezentującym polską sztukę filmową. http://www.nypff.com/(IAR)