Polamer Inc
Bilety . com

Przypadek zachorowania na odrę w Chicago

Pierwszy przypadek odry w Chicago w tym roku potwierdził miejski Departament Zdrowia Publicznego. Na razie nie wiadomo, ile osób zostało narażonych na zachorowanie.

Poinfromowano, że:

- 16 maja osoba chora na odrę przybywała w kolejce CTA Blue Line na trasie O'Hare - University of Illinois Chicago

- 16 maja osoba chora na odrę przebywała w centrum Chicago ( Loop) i w Millennium Park

- 16 maja osoba chora na odrę odwiedziła sklepy na South Canal Street i State Street pomiędzy Monroe i Randolph

- 17 maja osoba chora na odrę przebywała w UIC Student Center East.

Osoby, które nie były szczepione przeciw odrze, a które znajdowały się w tych miejscach i tych dniach co chory, powinny zgłosić się do lekarza, jeżeli pojawią się u nich symptomy choroby - apeluje miejski Departament Zdrowia Publicznego.

Odra jest wysoce zaraźliwą chorobą wywoływaną przez wirusa. Przeważnie rozpoczyna się wysoką gorączką, a później pojawia się kaszel i katar oraz zaczerwienienie i załzawione oczy. Te symptomy pojawiają się zazwyczaj po 10 do 18 dni po kontakcie z chorym. Wysypka na twarzy i szyi, zwykle pojawia się około po 14 dniach po zarażeniu.

W tym roku w całych Stanach Zjednoczonych potwierdzono najwięcej przypadków odry od 1994 roku . Od początku roku do piątku było to 839 przypadków odry w 23ech stanach, w tym w Illinois - poinformowało Centrum Kontroli Chorób (CDC) w Atlancie. W całym ubiegłym roku na odrę zachorowały 372 osoby.