Polamer Inc
Bilety . com

Kolejny wyrok ws. łapówek dla byłego burmistrza Markham

Ława przysięgłych sądu federalnego w Chciago uznała Michaela Jarigese, prezesa firmy Tower Contracting, winnym oszustw finansowych. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 20 lat i wysoka kara finansowa.

Orzeczenie sądu jest kontynuacją sprawy Davida Webba Jr., byłego długoletniego burmistrz Markham, na południowych przedmieściach, który w styczniu 2018 roku przyznał się do brania łapówek i oszustw podatkowych.

W poniedziałek i wtorek złożył on zeznania przed ławą przysięgłych. Podczas przesłuchań przed sądem przyznał, że w zamian za blisko 100 tysięcy dolarów otrzymanych od Jarigese'a, zlecił on jego firmie Tower Contracting, wykonanie prac budowlanych na rzecz miasta Markham na łączną kwotę ponad 24 milionów dolarów.

Łapówki wręczane były w formie gotówki lub czeków wystawianych na korporację zapisaną na dzieci byłego burmistrza. Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się proces Thomasa Summersa, drugiego oskarżonego o wręczanie łapówek Davidowi Webbowi Jr.

Właściciel firmy Alsterda Cartage and Construction miał przekazać byłemu burmistrzowi 169 tysięcy dolarów. Dzięki współpracy z prokuraturą, były burmistrz Markham David Webb Jr., zamiast 9 lat więzienia, za kratkami spędzi nie więcej niż 4 i pół roku.