Polamer Inc
Bilety . com

Radny Proco "Joe" Moreno chciał wyłudzić ubezpieczenie

Radny Proco “Joe” Moreno z 1. okręgu, który w nocy we wtorek oddał się w ręce policji, usłyszał zarzuty związane z oszustwami ubezpieczeniowymi oraz utrudnianiem śledztwa. Na tej podstawie został wystawiony na niego nakaz aresztowania. W środę staną przed przed sądem kryminalnym (Leighton Criminal Courthouse) na przesłuchaniu w sprawie kaucji. Sędzia zgodził się, by wyszedł na wolność. 

W lutym detektywi chicagowskiej policji otworzyli śledztwo w sprawie zgłoszenia przez radnego Moreno kradzieży auta. Aresztowano kobietę, która poruszała się jego Audi. Spędziła noc w więzieniu. Została zwolniona po tym jak policja na podstawie wiadomości tekstowych ustaliła, że Moreno zgodził się, by wzięła samochód.

Do ich spotkania doszło na początku stycznia. Na drugi dzień  radny zgłosił na policję kradzież auta z jego domu w dzielnicy Wicker Park na północnym zachodzie Chicago.  Poinformował także firmę ubezpieczeniową o kradzieży auta.

Proco “Joe” Moreno przegrał w ostatnich wyborach walkę o reelekcję i 20 maja na jego miejsce zostanie zaprzysiężony Danial La Spata. Radnym był od 2011 roku.