Polamer Inc
Polvision

Władimir Putin rozmawiał z Mike'm Pompeo

Moskwa chciałaby odbudować relacje z Waszyngtonem - oświadczył prezydent Władimir Putin przyjmując we wtorek w Soczi sekretarza stanu Mike’a Pompeo. Szef amerykańskiej dyplomacji potwierdził, że właśnie z takim przesłaniem wysłał go do Rosji prezydent Donald Trump.

W ocenie Władimira Putina, obecnie tworzą się odpowiednie warunki do odnowienia rosyjsko - amerykańskiego dialogu. Prezydent Rosji wskazał kilka punktów wspólnych w polityce zagranicznej Moskwy i Waszyngtonu, między innymi globalną stabilność i bezpieczeństwo, nierozprzestrzenianie broni jądrowej oraz rozwiązywanie problemów ekologicznych i walkę z ubóstwem.

"Są wspólne interesy, ale to nie jedyne kwestie, w których Rosja i USA mogłyby współpracować” - odpowiedział Mike Pompeo. Amerykański dyplomata wcześniej przez ponad trzy godziny rozmawiał z szefem rosyjskiego resortu spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

W trakcie spotkania poruszone zostały kwestie dotyczące konfliktów na Ukrainie, w Syrii i Wenezueli oraz trudnej sytuacji wokół programów jądrowych Iranu i Korei Północnej. (IAR)