Polamer Inc
Polvision

Prezydent Trump przeciwny zeznaniom doradców Białego Domu ws. raportu Muellera

Prezydent Donald Trump w wywiadzie dla "Washington Post" powiedział, że jest przeciwny zeznaniom przed Izbą Reprezentantów byłych i obecnych doradców Białego Domu w sprawie raportu Roberta Muellera.

Trump podkreślił, że Biały Dom współpracował z prokuratorem specjalnym, który prowadził śledztwo w sprawie domniemanej ingerencji Rosji w wybory w 2016 roku. Zdaniem prezydenta nic nie było ukrywane i obecnie nie ma potrzeby, aby odbywały się kolejne zeznania przed komisją sprawiedliwości w Izbie Reprezentantów.

Według Trumpa Izba Reprezentantów, w której przewagę mają Demokraci, poprzez wzywanie byłych i obecnych doradców Białego Domu nie próbuje rozwiązać problemu, a jedynie chce zbierać polityczne punkty przeciwko prezydentowi.

"Washington Post" donosił, że Biały Dom planuje wykorzystać swoje uprawnienia i formalnie sprzeciwić się wezwaniu przed komisję byłego doradcy prawnego Białego Domu Dona McGahna.

Według raportu Muellera McGahn, który w Kongresie ma stawić się 21 maja, miał odmówić żądaniu Trumpa zwolnienia prokuratora specjalnego lub położenia kresu jego śledztwu. Wezwanie dla McGahna pod rygorem odpowiedzialności karnej (subpoena) wystosował w poniedziałek demokratyczny przewodniczący komisji Jerry Nadler.