Polamer Inc
Bilety . com

Trump zebrał już 30 milionów dolarów na reelekcję

W pierwszym kwartale tego roku Donald Trump zebrał 30 milionów dolarów na reelekcję - poinformował sztab wyborczy prezydent. Zwolennicy Donalda Trumpa wpłacili na jego kampanię tyle, ile zebrali łącznie dwaj czołowi kandydaci Demokratów - Bernie Sanders (18 milionów) i Kamala Haris (12 milionów).

Większość funduszy sztabu prezydenta pochodzi od drobnych darczyńców, średnia wpłata to 34 dolary. Sztab Donalda Trumpa ma obecnie na koncie 40 milionów. Na tym etapie kampanii takich środków nie miał żaden z kandydatów w historii amerykańskich wyborów. Prezydent Donald Trump rozpoczął formalnie kampanię 2020 tuż po zaprzysiężeniu na pierwszą kadencję w 2017 roku. Jako cel wyznaczył zebranie 1 miliarda dolarów.

Rywala prezydenta Trumpa w przyszłorocznych wyborach wyłonią prawybory w partii demokratycznej. Start w nich już ogłosiła rekordowa liczba -18 kandydatów, a niedługo dołączą do nich kolejni. Prawdopodobnie będzie wśród nich były wiceprezydent Joe Biden, który jest zaliczany do faworytów walki o nominację Demokratów.  (IAR)