Polamer Inc
Bilety . com

Są ofiary śmiertelne i duże zniszczenia po przejściu tornad na Południu [wideo]

Co najmniej osiem osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w ciągu weekendu w następstwie tornad, które przeszły przez południowe stany. Ekstremalne warunki pogodowe pojawiły się w Teksasie, Luizjanie, Mississippi i Alabamie. Około 100 tysięcy gospodarstw domowych nie ma prądu. Wśród ofiar śmiertelnych jest troje dzieci, które zginęły w sobotę na drodze we wschodnim Teksasie, gdy drzewo spadło na samochód. Oboje rodziców, którzy siedzieli na przednich siedzeniach, przeżyło. Do tragedii doszło w pobliżu Pollok, ok. 150 mil na południowy wschód od Dallas.

W Mississippi śmierć poniósł 95-letni mężczyzna, przygnieciony przez drzewo, które spadło na jego dom. Kolejne dwie zginęły w wyniku powodzi jaka przeszła przez stan Luizjana. Z kolei mieszkaniec okolic Jefferson w Alabamie został potrącony przez samochód podczas usuwania z drogi powalonych drzew.

Co najmniej sześć osób zostało rannych po uderzeniu trąby powietrznej niedzielę w Shelby w Ohio. Prawie 90 tysięcy osób w Teksasie, Missisipi, Luizjanie, Arkansas i Georgii zostało pozbawionych prądu. Służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie o tornadzie dla części Maryland, stanu Nowy Jork, Pensylwanii i Zachodniej Wirginii.