Polamer Inc
Polvision

Serie A - SPAL pokonał Juventus, wygrana Milanu z Lazio

Piłkarze SPAL pokonali Juventus 2:1 (0:1) w meczu 32. kolejki włoskiej Serie A. W 30. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce Moise Keana. Cztery minuty po zmianie stron wyrównał Kevin Bonifazi, a zwycięskie trafienie zanotował w 74. minucie Sergio Floccari.

To dopiero 2. ligowa porażka piłkarzy Massimiliano Allegriego w tym sezonie. Całe spotkanie w barwach SPAL rozegrał Thiago Cionek, a Wojciech Szczęsny obejrzał mecz z ławki rezerwowych Juventusu. Piętnaste zwycięstwo w rozgrywkach ligowych odniósł Milan, który wygrał ze stołecznym Lazio 1:0 (0:0).

Jedynego gola zdobył z rzutu karnego w 79. minucie Franck Kessie. Spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy rozpoczął Krzysztof Piątek, którego w 84. minucie zastąpił Patrick Cutrone.

W innym meczu, Roma pokonała Udinese 1:0 (1:0). W 84. minucie w drużynie gości na boisku pojawił się Łukasz Teodorczyk. Na prowadzeniu w tabeli jest Juventus (84 pkt) przed Napoli (64 pkt) i Interem Mediolan (57 pkt). (IAR)