Polamer Inc
Bilety . com

Prezydent Trump o miastach sanktuariach [wideo]

Prezydent Donald Trump przyznał, że jego administracja rozważa plan, by nielegalnych imigrantów zatrzymanych na granicy z Meksykiem przewozić do miast sanktuariów.

Media w ostatnich dniach donosiły, że taki plan Biały Dom rozważał, by ukarać politycznych rywali za brak poparcia dla bardziej restrykcyjnej polityki imigracyjnej, w tym budowy muru, ale ostatecznie od niego odstąpił. Prezydent w piątek  sugerował jednak, że plan nie został porzucony.

"Zawieziemy ich do miast sanktuariów i niech oni się nimi zajmą , czy to będzie miasto czy stan. Kalifornia zawsze narzeka, że ma za mało ludzi. Chcą więcej ludzi w miastach sanktuariach, zapewnimy im nielimitowany napływ. I zobaczymy, czy będą tacy szczęśliwi. Zawsze mówią: "witamy was z otwartymi ramionami". Zobaczymy, czy ich ramiona będą otwarte. Alternatywą jest zmiana prawa i możemy to zrobić, bardzo, bardzo szybko" - powiedział prezydent.

Status miasta sanktuaria, nazywanego też azylowym, w którym lokalna policja nie współpracuje z federalnymi służbami imigracyjnymi, ma m.in. Chicago, San Francisco Nowy Jork, Seattle, czy Miami. Ponad 140 jednostek samorządowych, miast czy powiatów przyjęło taką politykę, by zapewnić ochronę każdemu imigrantowi, bez względu na jego status.