Polamer Inc
Polvision

Premier Morawiecki w Chicago weźmie udział w premierze filmu "Poland: The Royal Tour” [wideo]

Premier Mateusz Morawiecki w Chicago weźmie udział w światowej premierze filmu "Poland: The Royal Tour”. Szef polskiego rządu będzie gościem specjalnego pokazu, który odbędzie się w Lyric Opera House we wtorek wieczorem.

Autorem filmu jest znany amerykański dziennikarz i podróżnik Peter Greenberg. Produkcja powstała w kooperacji Polskiej Fundacji Narodowej i będzie emitowana w sieci telewizji publicznej PBS.

Agnieszka Dydycz wicedyrektor komunikacji w Polskiej Fundacji Narodowej na antenie naszego radia mówiła, że światowa premiera "Poland: The Royal Tour” dla fundacji to szczególne wydarzenie". Posłuchaj

 Agnieszka Dydycz dodaje, że w cyklu programów "The Royal Tour" o swoich krajach opowiadają przywódcy różnych państw.

W zapowiedzi filmu Peter Greenberg przedstawia Polaków jako niezłomny naród, który "odbudował swoje życie oraz swój kraj w spektakularny sposób”. Film „Poland: The Royal Tour” w stacjach amerykańskiej sieci telewizyjnej PBS będzie emitowany od 22 kwietnia. Peter Greenberg jest doświadczonym dziennikarzem i producentem telewizyjnym. Pracował dla telewizji ABC i NBC, obecnie opowiada o świecie widzom stacji CBS. Za swoje programy podróżnicze otrzymał wiele nagród, między innymi prestiżową Emmy Award.