Polamer Inc
Bilety . com

Liga Mistrzów - Włoskie media o awansie Juventusu do ćwierćfinału

Włoskie media są dumne z Juventusu, który we wtorek w Turynie w walce o ćwierćfinał piłkarskiej Ligi Mistrzów z Atletico odrobił dwubramkową stratę z pierwszego meczu w Madrycie zwyciężając 3:0.


Gazety zachwycają się przede wszystkim strzelcem wszystkich bramek Cristiano Ronaldo i geniuszem taktycznym trenera Massimiliano Allegriego.

„La Gazzetta dello Sport” wyszła dziś z ogromną fotografią Ronaldo na pierwszej stronie i tytułem: „ Gniew Boga”. A nieco niżej: „Czarodziej
Allegri, Bernardeschi super”. W komentarzu czytamy, że mecz był autorskim obrazem namalowanym przez trenera, i jeśli nie wyszła mu Gioconda, to był tego bardzo bliski. Dziennik wystawia Ronaldo i trenerowi niezwykle rzadko przyznawaną notę 9. Najniżej oceniony został Wojciech Szczęsny. Uzasadnienie? „Nie jego wina. Nie miał co robić”.
„La Gazzetta” wyrokuje: „Teraz Juventus jest gotów na wygranie Ligi Mistrzów”.

„Corriere dello Sport” też otwiera ogromnym zdjęciem Ronaldo podpisanym: „Monstrualny”. A w środku czytamy o ekstazie Ronaldo i lekcji futbolu, której Allegri udzielił Atletico.

Mario Sconcerti, guru włoskich komentatorów futbolowych, napisał w „Corriere della Sera”, że Allegri to geniusz taktyki i strategii. Przyznał, że jeśli chodzi o grę Ronaldo, to brakuje mu przymiotników, które mogłyby to zjawisko opisać. Zwrócił uwagę, że Juventus pewnością siebie i zdecydowaniem zdominował rywali psychologicznie i to było kluczem zwycięstwa. Wiele gazet cytuje dowcipną odpowiedź Allegriego na pytanie jak to robi, że tak często w pucharowych starciach udaje mu się odrobić straty z pierwszego meczu. Trener wyjaśnił: "To proste popełniam błąd w pierwszym meczu, a potem go poprawiam”.

Wszystkie włoskie media podkreślają, że Juventus rozegrał perfekcyjny mecz dostarczając milionom włoskich kibiców niezapomnianych wzruszeń i powodów do satysfakcji.

We wtorek awans wywalczył także Manchester City, który pokonał u siebie Schalke 04 Gelsenkirchen 7:0, a dwumeczu zwyciężył 10:2.
Tydzień temu miejsce w najlepszej ósemce rozgrywek zapewniły sobie: Manchester United, Tottenham Hotspur, FC Porto i Ajax Amsterdam.

W środę odbędą się ostatnie rewanżowe spotkania 1/8 finału - FC Barcelona zagra z Olympiquem Lyon (pierwszy mecz 0:0), a Bayern Monachium z Liverpoolem (0:0). (Z Rzymu Piotr Kowalczuk)