Polamer Inc
Polvision

Wiceprezydent Pence skieruje w Warszawie mocne przesłanie pod adresem Iranu

Podczas konferencji bliskowschodniej w Warszawie wiceprezydent Mike Pence skieruje mocne przesłanie pod adresem Iranu - zapowiadają przedstawiciele Białego Domu. W przededniu konferencji prezydent Donald Trump ostro skrytykował władze w Teheranie za korupcję i represje wobec własnego narodu.

„40 lat korupcji, 40 lat represji, 40 lat terroru” - napisał na Twitterze Donald Trump nawiązując do czterdziestej rocznicy rewolucji islamskiej w Iranie. Prezydent stwierdził, że naród irański zasługuje na jaśniejsza przyszłość. „Reżim irański przyniósł jedynie 40 lat niepowodzeń” - dodał amerykański prezydent.

Tymczasem Biały Dom poinformował, że podczas konferencji Warszawie wiceprezydent Mike Pence będzie przedstawiał Iran jako główne zagrożenie dla stabilizacji na Bliskim Wschodzie. „Wiceprezydent podkreśli przywiązanie Stanów Zjednoczonych do pokoju i stabilizacji, strategicznych sojuszy na Bliskim Wschodzie oraz wspólnej odpowiedzialności za globalne bezpieczeństwo” - oświadczyła rzeczniczka Mike’a Pence’a Alyssa Farah.

Informując o wizycie wiceprezydenta USA w Polsce amerykańskie media zwracają uwagę, że spotka się on z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim i że jego przyjazd do Warszawy ma miejsce w okresie, w którym trwają dyskusje na temat zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce.

Dziennik "Washington Post: pisze o planowanej wizycie wiceprezydenta w Auschwitz i o spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Gazeta podkreśla, że Pence jest jednym z największych sprzymierzeńców Izraela w administracji prezydenta Trumpa. (IAR)